NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 
Versija neįgaliesiems
Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93121, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas  meras@neringa.lt. Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.

Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Pagrindinė grupė
Verslo naujienos
Įrašykite savo el.pašto adresą
RSS prenumerata


 

Pradžia
Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą

Nuo 2008 m. gegužės 1 d. Neringos savivaldybės teritorijoje įsigalioja Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

 Vietinę rinkliavą yra nustatoma visiems Neringos komunalinių atliekų turėtojams, išskyrus juridinius asmenis ir juridinių asmenų padalinius, turinčius taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimus, kuriuose nustatyti atliekų tvarkymo reikalavimai negali būti įvykdyti savivaldybės organizuojamoje komunalinių atliekų tvarkymo sistemoje.

 Vietinės rinkliavos surinkėjas – UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“.

 Vietinė rinkliava atliekų turėtojui už komunalinių atliekų tvarkymą nustatoma ir patvirtinama litais metams.

Nekilnojamojo turto savininkams ar naudotojams nustatomi Vietinės rinkliavos dydžiai pagal turimą nekilnojamo turto plotą. Jei nekilnojamojo turto paskirtis VĮ „Registrų centras“  duomenų bazėje neatitinka realios paskirties, Vietinės rinkliavos mokėtojui nustatyta tvarka gali būti pakeistas numatytas rinkliavos dydis.

 Vietinės rinkliavos dydžiai

 Neringos savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintose viešosiose vietose prekybai ir paslaugoms teikti nustatomas Vietinės rinkliavos dydis – 15 Lt už 10 kvadratinių metrų per mėnesį, mokant tik už leidimo galiojimo laiką, apvalinant iki mėnesių. Leidimas prekybai ir paslaugoms išduodamas pateikus dokumentą, įrodantį, kad buvo sumokėta Vietinė rinkliava.

Renginių organizatoriams, organizuojantiems masinius renginius Nidos uosto, aerodromo teritorijose, taip pat Juodkrantės centrinėje dalyje ties Raganų kalnu, nustatomas Vietinės rinkliavos dydis 400 Lt už dieną. Leidimas renginiui išduodamas pateikus, dokumentą, įrodantį, kad buvo sumokėta Vietinė rinkliava.

 Nekilnojamo turto savininkų ir naudotojų vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžiai

Eil.
Nr.

Nekilnojamojo turto  paskirtis

Paskirties apibūdinimas

Metinis rinkliavos dydis,

Lt/ 100m2

   1

Gyvenamosios paskirties pastatai

pastatas, kurio visas naudingasis plotas, didžioji jo dalis ar bent pusė naudingojo ploto yra gyvenamosios patalpos (individualūs namai, butai).

324

   2

Administracinės ir specialiosios paskirties pastatai

pastatai, skirti administraciniams tikslams (bankai, paštas, valstybės ir savivaldybės įstaigos, kiti įstaigų ir organizacijų administraciniai pastatai), taip pat

pastatai, skirti specialiesiems tikslams (karinių vienetų pastatai, policijos, priešgaisrinių ir gelbėjimo tarnybų pastatai, pasienio kontrolės punktai ir kt.).

156

   3

Prekybos paskirties pastatai

 

pastatai, skirti didmeninei ir mažmeninei prekybai (parduotuvės, vaistinės, knygynai, prekybos paviljonai, dengtas turgus ir kt.

504

>100 m2 bendrojo ploto

600

   4

Paslaugų, gamybos ir pramonės paskirties pastatai

pastatai, skirti paslaugoms teikti (pirtys, grožio salonai, skalbyklos, taisyklos, autoservisai, plovyklos, laidojimo namai ir kt.) taip pat

pastatai, skirti gamybai (dirbtuvės, produkcijos perdirbimo įmonės, energetikos pastatai, gamybinės laboratorijos ir kt.)

264

   5

Maitinimo paskirties pastatai

bendrojo ploto

pastatai, skirti žmonių maitinimui (valgyklos, restoranai, kavinės, barai ir kt.).

1200

100-300 m2

bendrojo ploto

960

300-600 m2 bendrojo ploto

840

>600 bendrojo ploto

720

   6

Viešbučių ir poilsio paskirties pastatai

 

pastatai, skirti trumpalaikiam apgyvendinimui (viešbučiai, moteliai, svečių namai ir kt.), taip pat pastatai, skirti žmonių visaverčiam fiziniam ir dvasiniam poilsiui (turizmo centrai, poilsio namai, kempingų pastatai, kaimo turizmo pastatai ir kt.).

324

1000-1999 m2 bendrojo ploto

252

>2000 m2 bendrojo ploto

200

   7

Gydymo paskirties pastatai

pastatai, skirti gydymo reikmėms, kuriuose teikiama medicininė pagalba žmonėms ir gyvūnams (ligoninės, klinikos, poliklinikos ir kt.).

144

   8

Mokslo, kultūros ir sporto paskirties pastatai

pastatai, skirti švietimo ir mokslo reikmėms (meteorologijos stotys, bendrojo lavinimo mokyklos, vaikų darželiai ir kt.), taip pat

pastatai, skirti kultūros reikmėms ir viešiesiems pramoginiams renginiams (kino teatrai, kultūros namai, klubai, bibliotekos, muziejai, parodų rūmai ir kt.), taip pat

pastatai, skirti sportuoti (sporto salės, teniso kortai, baseinų, jachtklubų, maudyklų, stadionų pastatai ir kt.).

144

   9

Sandėliavimo, pagalbinio ūkio ir kitos paskirties pastatai

pastatai, skirti ką nors sandėliuoti (bendro naudojimo sandėliai, specialūs sandėliai, kiti pastatai skirti produkcijai laikyti ir kt.), gamybinės paskirties garažai,

taip pat pastatai, skirti žemės ūkio produkcijai auginti, gaminti ir laikyti (šiltnamiai ir kt.)

60

  10

Garažų paskirties pastatai

 

garažai, garažų boksai

84

>30 m2 bendrojo ploto

180

  Visiems vietinės rinkliavos mokėtojams bus parengiami nustatytos formos mokėjimo pranešimai, išskyrus renginių organizatorius, ir išsiųsti paštu.

 Vietinė rinkliava turi būti sumokama į pranešime nurodytą sąskaitą per 30 dienų nuo mokėjimo pranešimo datos. Vietinę rinkliavą  galima sumokėti už visus metus iš karto arba kas ketvirtį lygiomis dalimis (už pirmą ketvirtį – iki vasario 15 d., už kitus ketvirčius – iki einamojo ketvirčio pirmojo mėnesio 15 d.) bankuose ar pasinaudojant elektroninės bankininkystės paslaugomis, pašto skyriuose bei grynais pinigais KRATC Neringos skyriaus kasoje, adresu Taikos g. 45, Neringa.

 Nuo 2010 m. sausio 1 d. asmuo, valdantis, naudojantis, disponuojantis nekilnojamojo turto objektą savivaldybės teritorijoje netinkamą naudoti/gyventi ar fiziškai sunaikintą, bus 100 procentų atleidžiamas nuo įmokos, jei iki ataskaitinių metų trečio ketvirčio paskutinės dienos Neringos savivaldybės administracijai pateikia:

1. Prašymą;

2. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą, jeigu namas yra sudegęs, arba statinio (-ių) techninės priežiūros patikrinimo aktą, jeigu namas yra netinkamas naudoti/gyventi ar fiziškai sunaikintas;

3. Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimo kopiją bei mokėjimus patvirtinančius dokumentus arba UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro pažymą, kad asmuo nėra įsiskolinęs savivaldybės biudžetui už praėjusius metus;

4. Dokumentus įrodančius, kad nekilnojamojo turto objekto teritorija yra sutvarkyta vadovaujantis Neringos savivaldybės tarybos 2007 m. spalio 3 d. sprendimu Nr.T1-1353 patvirtintomis Neringos savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklėmis.

Neringos savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvata įsigalioja ataskaitiniais metais ir galioja tais ataskaitiniais metais.

Nepateikus visų nurodytų dokumentų, vietinės rinkliavos lengvata netaikoma.

 Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatai (113.5 kb )  

Neringos savivaldybės tarybos sprendimas Dėl Neringos savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą lengvatų (49.0 kb )

 Detalesnė informacija:

 Neringos savivaldybės administracijos

vyriausiasis specialistas

Viktoras Kolokšanskis

tel. 8 469 52344

 

UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“

Neringos skyriaus vadybininkas

Martynas Alseika

tel. 8 469 51312Paskutinis atnaujinimas: 2013-06-06 14:24:34
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 3606
Iš viso apsilankė: 4785168 Dabar naršo: 0