2011-11-22
Praėjusią savaitę 50–jį gimtadienį Neringa pasitiko pirmą kartą organizuojama akcija – „Kitokia Neringa”. Kad akcija pavyko, liudijo gausus skaičius po naktinę Nidą klajojusių vietinių gyventojų ir svečių. Tad projektą ketinamą tęsti ir kitais metais.
Didžiausia ir svarbiausia akcijos intriga – nuo 20. 00 iki 23. 00 val. duris lankytojams atvėrusios Neringos įstaigos, naktinėtojus džiuginusios originaliais prisistatymais bei pasirodymais. Orientuotis tamsoje padėjo specialūs žemėlapiai, kuriuose buvo nurodyti akcijos dalyviai, aprašytos penktadienio vakarą siūlomos pramogos.
Naktį veikiančiomis įstaigomis ir originaliais jų prisistatymais žavėjosi ir Neringos svečiai iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos.
Verdamos žuvienės ir kepamų blynu kvapu į Žvejo etnografinę sodybą atviliojęs Neringos istorijos muziejus, smalsuolius stebino atgijusiu kuršininkų gyvenimu. Sodyboje buvo verpiama, grojama, gaminamos vėtrungės, užeiti kvietė svetinga šeimininkė.
Neringos svečiai ir gyventojai taip pat liko apžavėti ir Neringos meno mokyklos mokytojų ir vaikų sumanyta programa. Mokykloje galėjai išgirsti džiazo improvizacijų, pasimatuoti teatrališką aprangą ar vakarą tęsti su savo portretu rankose.
Labiausiai nuo Nidos centrinės dalies nutolusi bei penktadienio vakarą pyragu kvepėjusi Nidos meno kolonija pristatė menininkų studijas bei parodas. Čia vyko daugiaekranis interneto vaizdo ir garso performansas-koncertas.
Nuspalvinti specialiai Neringos jubiliejaus šventei išdrožinėtą vėtrungę kvietė kūrybinės dirbtuvės, kurias organizavo turizmo paslaugų centras ,,Forelle”. Originalumu ir išradingumu stebino ir smilkaluose paskendęs Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras, žadinęs kūrybines dvasias. Akcijoje taip pat dalyvavo K. Mizgirio ,,Gintaro galerija – muziejus”, kvietęs leistis į naktinę gintaro kelionę, Viktoro Miliūno viešoji biblioteka bei Thomo Manno namelis.
Daugiau akimirkų iš šventinių renginių>>> |