NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Kūrybiniai tiltai Neringą apjungė su Nepalu ir Indija

„Žodis „Nida“ - menininkams kaip medus“, - teigia dvidešimt trečiojo tapybos plenero „Nidos ekspresija“ vadovas, tapytojas Saulius Kruopis.

Šis tapybos pleneras arba dar kitaip laboratorija tęsia ekspresionistines „Brücke” kartos tradicijas ir tuo pačiu primena, kad jau dvidešimto amžiaus pradžioje Kuršių nerija buvo itin populiaria vokiečių dailininkų, intelektualų pamėgta vasarojimo ir kūrybos vieta.

Šiandien kūrybiniai tiltai Kuršių neriją ir Neringą apjungia su kur kas tolimesnėmis šalimis – šių metų akcentas – Nepalas ir Indija. Kartu su dailininkais iš šių šalių Kuršių nerijoje tapo Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Armėnijos ir, žinoma, Lietuvos kūrėjai.

Susipažinti su šios tapybos laboratorijos kūrėjų darbais galima Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ ir Liudviko Rėzos kultūros  centre. Nuo šeštadienio Nidoje bus galima susipažinti ir su šios kūrybinės stovyklos metu gimusiais darbais.

Šiais metais trims tapybos laboratorijos „Nidos ekspresija“ dalyviams bus įteikta Neringos savivaldybės tarybos įsteigta meno premija, kurios tikslas - įvertinti menininkų kūrybą ir simboliškai paskatinti.

Nuo šių metų kasmet bus skiriamos 3 vienkartinės premijos - už metų temos atskleidimą; tapytojo Romualdo Kuncos vardo premija už tapybinius pasiekimus ir ekspresionistinę raišką; grafiko Audriaus Puipos vardo premija už ieškojimus, netikėtumus ir ekspresionistinių kūrinių sukūrimą Kuršių nerijoje. Plenero metu sukurtus darbus vertins Neringos savivaldybės mero potvarkiu sudaryta penkių asmenų komisija.

Šiandien dailininkai lankėsi Neringos savivaldybėje, kur juos priėmė Savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Plenero metu sukurtų darbų parodos atidarymas, kurio metu vyks Savivaldybės premijų įteikimas vyks šeštadienį, rugsėjo 9-ąją, 16.00 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro ,,Agilos“ fojė.

 

  

 

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė 
        
 
 DARIUS JASAITIS
  

 

 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 8485
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 256