NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93121, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Senasis Nidos gyventojas H. Pippis dalinosi savo prisiminimais

Kuršių nerijos ir Neringos unikalumą kuria šio krašto praeities atspindžiai šiandieninėje kasdienybėje – vis dar gyvas žvejo amatas ir tęsiamos jo tradicijos, unikali pastatų architektūra, vėtrungės, istorijos apie varnų gaudymą bei valgymą, marias vis dar raižantis kurėnas.

Neįkainuojamais susitikimais tampa pokalbiai su senaisiais Kuršių nerijos gyventojais, kurių lūpuose atgyja įdomios jų kasdienybės Neringos gyvenvietėse detalės. Tokiomis istorijomis dosniai dalinasi senasis Kuršių nerijos gyventojas – Hermann Pippis.

1928-aisiais metais gimusiam H. Pippiui Nidą teko palikti 1945-aisiais. Kaip mena pasakotojas, jis buvo paskutinysis – tuomet skambinęs Nidos bažnyčios varpais.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos kiemelyje vykusio susitikimo su H. Pippiu metu buvo galima išgirsti ne vieną įdomią istoriją, menančią jo vaikystės ir paauglystės laikus Nidoje.

Kai kurios jų patvirtina jau žinomus faktus, o kitos - Kuršių nerijos istorijai prideda spalvingų akcentų. Kaip pasakojo šis nidiškis, tuometiniai atostogautojai į Nidą atplaukdavo garlaiviais, o vasaros būdavo visai kitokios – trys mėnesiai saulės ir temperatūra, siekianti iki 30 laipsnių šilumos. 

Nidos svečiai eidavo prie jūros, vakarieniaudavo, o vakarais vykdavo šokiai. Elektrą turėjo tik pasiturintieji. Vis dėlto, kaip juokavo H. Pippis, nors pati bendruomenė buvo bėdna, jos žmonės buvo turtingi, tik savo pinigais dalintis infrastruktūros vystomo darbams – nelinkę.

Pats H. Pippis, būdamas vaikas, pinigų užsidirbdavo iš uosto į viešbučius gabendamas svečių lagaminus. Šį darbą palengvindavo įsigytas karutis. Kuomet į kariuomenę paėmė piemenį, H. Pippiui teko ir karves ganyti.

Nidoje buvo galima gauti įvairias paslaugas – čia buvo galima rasti stalių, mėsininką, kirpėją, batsiuvį, siuvėją. Kiek pamena pašnekovas, netekėjusios moterys dirbdavo viešbučiuose.

Ypatinga tvarka buvo  miške – medžių nebuvo galima kirsti, o norint namo parsinešti eglutę, turėjai gauti girininko leidimą, prieš tai – už ją sumokėjus.

Šių istorijų klausėsi ir Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, pasidžiaugęs į savo  gimtąjį karštą vis sugrįžtančiu H. Pippiu. Anot mero, senojo Nidos gyventojo pasakojimai – be galo vertingi, įdomus ir šiandien labai aktualūs.Atgal Spausdinimo versija
Meras 
Mero darbotvarkė 
        
 
 DARIUS JASAITIS
  

 

 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 1209
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 46