NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Geriausias rekreacinės architektūros kūrinys - Neringoje

Geriausiu 2016-ųjų metų rekreacinės architektūros kūriniu paskelbta Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (architektai Tomas Petreikis, Gustė Kančaitė, šviesios atminties architektas Algimantas Kančas ir Gytautė Gružauskaitė).

Garbingas apdovanojimas įteiktas savaitgalį Neringoje vykusio architektūrinio įvykio „Gyvenimas tarp vandenų“ metu. Šis renginys apjungė jau 18 metų Nidoje organizuojamas „Zavišines“ ir mokslinę konferenciją, skirtą ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto įkūrimo Lietuvoje 25-mečiui paminėti.

Nors geriausiu praėjusių metų rekreacinės architektūros kūriniu pretendavo tapti 9 šalies objektai, šio konkurso komisijos nariams abejonių dėl nugalėtojo nekilo. Nidos meno kolonija geriausiu rekreacinės architektūros kūriniu pripažinta vienbalsiai. Projekto autoriams atiteko klaipėdiečio Klaudijaus Pūdimo skulptūra iš marmuro ir plieno. Kaip juokauta konkurso iškilmių metu, pirmą kartą apdovanojimas buvo atsiimamas nugalėtoju paskelbtame objekte.

Nidos meno kolonija duris atvėrė 2011-aisiais, kuomet pirmojo etapo metu buvo rekonstruoti seni, menininko Eduardo Jonušo dirbtuvių kaimynystėje buvę pastatai. Konkursui projektas pateiktas įgyvendinus antrąjį etapą, kuomet užbaigus trečiojo korpuso rekonstrukciją Nidos meno kolonija tapo dvigubai didesniu  – 2 500 kv. m – pastatų kompleksu. Šiame komplekse yra rezidencijos menininkams, bendrabutis, dvi daugiafunkcinės erdvės skirtos meniniams ir edukaciniams renginiams, terasa ant stogo, skaitmeninė vaizdo laboratorija, erdvi biblioteka-skaitykla ir kt.

„Pradėjome dirbti šiame objekte laimėję konkursą ir dirbome dviem etapais. Buvo įdomi tiek užduotis, tiek užsakovas, kuris buvo lankstus ir suteikė sprendimų laisvę. Kita vertus, į griežtus rėmus, kuriuose turėjome kurti,  įterpė Kuršių nerijos nacionalinio parko apsaugos reglamentas ir kiti šios teritorijos planavimo dokumentai“, – atsiimdami apdovanojimą pasakojo architektai Tomas Petreikis bei Gustė Kančaitė.

Kaip buvo pastebėta renginio metu, Nidos meno kolonija galėtų būti pavyzdžiu, kuomet ilgų ieškojimų dėka buvo išpildytas griežtas reglamentavimas, tuo pačiu vadovaujantis šiuolaikinėmis architektūrinėmis tendencijomis – taip buvo sukurta moderni architektūra, išvengta visiško etnografinės architektūros atkartojimo.

Į geriausiųjų praėjusių metų architektūros kūrinių trejetuką pateko Dviejų lygių sankryža Marijampolėje bei Valstybės pažinimo centras Vilniuje.

Įteiktas apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus

Renginio metu taip pat buvo įteiktas apdovanojimas „Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje“. Apdovanojimas atiteko Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkui Alvydui Mituzui.

„Urbanistiniame Lietuvos kraštovaizdyje nėra kraštelio, kur nebūtų Alvydo Mituzo. Nepaprastai atsidavęs šiam darbui žmogus. Jo patirtis siekia ne tik lietuviškas erdves. Geriausias kandidatas šiam apdovanojimui“ –  laureatą pristatė architektas Leonardas Vaitys.

Savo ruožtu A. Mituzas pažymėjo, kad priimti apdovanojimą, kuris neša Algimanto Zavišos, ilgamečio Neringos savivaldybės  vyriausiojo bei  Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos landšafto architekto, vardą – didžiulė garbė, nes tai buvo architektas kūrėjas, atitikęs laikmetį ir daręs valstybei tai, kas geriausia.

 

 

                            Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė 
        
 
 DARIUS JASAITIS
  

 

 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 8485
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 256