NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Neringa skirs dėmesį dar vieno kultūros paveldo objekto išsaugojimui

Netrukus Neringoje bus pradėti darbai, prisidėsiantys prie dar vieno, išskirtinę visuotinę Kuršių nerijos vertę kuriančio elemento išsaugojimo.

Visuomenei bus pristatyti Nidos evangelikų liuteronų parapijos ir Neringos savivaldybės ketinimai atlikti evangelikų liuteronų bažnyčios Nidoje tvarkybos darbus.

Neogotikinio stiliaus bažnyčia statyta 1887-1888 metais, kuomet sunykus senajam pastatui, naujo statymo ėmėsi liuteronų kunigas Gustav Echtenrach.  Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia pašventinta 1888 m. spalio 10-ąją, tad rudenį jai sukaks 130 metų. Per šį laikotarpį pastatas ne visuomet veikė kaip maldos namai. Kai kurie neringiškiai dar mena čia buvus Kuršių nerijos istorijos muziejų, bažnyčios patalpose veikusį daugiau kaip du dešimtmečius – nuo 1966 iki 1988-ųjų. Pamaldos bažnyčioje vėl vyksta nuo 1988-ųjų pabaigos.

Bažnyčios Nidoje tvarkybos darbų projektą Nidos evangelikų liuteronų parapija parengė prieš ketverius metus. Tuomet buvo nustatyta, kad pastato būklė kasmet blogėja.

Nors pastebima, kad visi bažnyčios raudonų plytų fasadai išlikę autentiški, be jokių užmūrijimų ar iškirstų naujų angų, vizualiai matosi, kad mūras jau buvo restauruotas ir dėl prastos plytų ar darbų būklės, beveik visos kažkada pakeistos plytos yra blogos kokybės. Šoninių fasadų įėjimų portalų plytų mūras su įtrūkiais, vietomis plytos smarkiai aptrupėjusios. Aptrupėjusios ir  bažnyčios puošybinės dalys. Tvarkybos darbų metu bus restauruojami visi keturi raudonų plytų fasadai, pakeičiant ar priauginant plytas. Restauruojami bus ir langų išoriniai rėmai, o esami berėmiai stiklai – keičiami naujais su rėmu. Dėmesio sulauks ir lauko akmenų mūro pamatai – nuo jų bus valomos apnašos ir užtaisomos siūlės.

Tikimasi, kad atlikti tvarkybos darbai atskleis šio unikalaus nekilnojamo kultūros paveldo objekto vertingąsias savybes bei skatins gyventojų ir kurorto lankytojų susidomėjimą Kuršių nerijos kultūros paveldu. Prisidės prie kultūrinių veiklų plėtojimo bei lankytojų srauto didinimo taip gerinant ir Lietuvos, kaip patrauklios turizmui šalies, įvaizdį.

Pastato išorės tvarkybos darbai bus atliekami įgyvendinant projektą „Nidos evangelikų liuteronų bažnyčios Nidoje tvarkyba, pritaikant kultūrinėms ir socialinėms reikmėms “. Projektą kartu su Neringos savivaldybės administracija įgyvendinanti Nidos evangelikų liuteronų parapija kviečia visuomenę į viešąjį aptarimą. Sausio 28-ąją, sekmadienį, 10.30 val. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje (adresu: Pamario g. 43, Neringa) vyksiančio viešojo aptarimo metu bus galima sužinoti daugiau tiek apie patį projektą, tiek apie planuojamus atlikti darbus.

Detalesnę informaciją apie projektą gali pateikti Nidos evangelikų liuteronų parapijos kunigas Jonas Liorančas (el. p. jliorancas@yahoo.com), Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Žemaitienė (tel. 8 469 52621, el. p. grazina.zemaitiene@neringa.lt ) arba Neringos savivaldybės administracijos Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Kavaliova (tel. 8 (469) 51259, el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt).

 

Kviečiame aktyviai domėtis pradedamu įgyvendinti projektu - viešasis aptarimas jau sausio 28-ąją, sekmadienį, 10.30 val. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje!

 
       

 

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė 
        
 
 DARIUS JASAITIS
  

 

 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 1394
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 70