NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Renginiai
Nidoje jau devintą kartą vyks tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“

Šiandien, birželio 23-ąją - Baltijos kelio dieną, prasideda tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga",  kurio pagrindinės dalyvės – trys Baltijos „sesės“ Lietuva, Latvija ir Estija.

Simboliška, kad festivalio atidarymui parinktas režisieriaus Kristijono Vildžiūno vaidybinis filmas „Senekos diena“. „Šiame filme pirmą kartą per Nepriklausomybės metus paliečiama Baltijos kelio tema ir net atkuriami Baltijos kelio epizodai, be to, kino juostą kūrė Lietuva, Latvija ir Estija“, – sako „Baltijos bangos“ vadovas, žymus lietuvių kino režisierius Gytis Lukšas.

Per septynias tarptautinio festivalio dienas nidiškiai ir poilsiautojai galės nemokamai išvysti ne tik naujausius lietuvių, latvių, estų vaidybinius bei dokumentinius filmus, bet ir pasimėgauti trijų Baltijos šalių kino klasika – restauruotais ir skaitmenizuotais vaidybiniais filmais iš valstybinių kino aukso fondų. Gera proga prisiminti garsius lietuvių aktorius 1974 m. Almanto Grikevičiaus filme „Sadūto tūto“. Matysime vieno iš garsiausių estų režisieriaus Peterio Simo filmą „Idealus peizažas” (1980). Latviai kino klasikos rubrikai šį kartą pateikė režisieriaus Janio Streičo filmą „Svetimos aistros“ (1983). Įdomu tai, kad režisieriaus žmona lietuvė, o filmas sukurtas pagal lietuvių rašytojo Mykolo Sluckio to paties pavadinimo romaną.

„Festivalyje bus parodyta 18 filmų. Paminėsiu tik porą iš jų, mane ypač sudominusių. Estų dokumentinis filmas „Meilė“ (2017), skirtas suaugusiųjų auditorijai. Jame netrūksta drąsių scenų, o filmo kūrėjai atvirai ir šiuolaikiškai vaizduoja neįprastą meilės trikampį. Latviai pristato labai įdomią, stilingą režisieriaus Viesturo Kairisho istorinę dramą „Melanijos kronika“ (2016),“ – sako kino režisierius Gytis Lukšas.

Festivalyje visuomet sulaukiama svečių ir iš kitų šalių. Ne pirmą kartą „Baltijos bangoje“ dalyvaus vieno iš didžiausių pasaulio transliuotojų – vokiečių televizijos kanalo „Deutche Welle“ atstovas Borisas Banchevskis, kuris pristatys du vokiečių aktualiosios dokumentikos filmus – „Gobšumas“ ir „Beiruto parkas“. Lenkijos institutas Vilniuje festivaliui pateikia lenkų režisieriaus Peterio Fudakowskio vaidybinį filmą „Paslaptingas dalininkas“, skirtą pasaulinio garso lenkų kilmės britų rašytojui Džozefui Konradui. 

Kaip ir kasmet festivalio metu vyks kino profesionalų pokalbis-diskusija. Šį kartą ji skirta nacionalinių filmų distribucijai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Visuomet mažųjų labai laukiama tradicinė animacijos mokykla startuos festivalio atidarymo dieną, o rugpjūčio 26 dieną vyks labai emocingas renginys – vaikų sukurto animacinio filmo premjera.

Organizatorių informacija ir nuotrauka

Festivalio programa>>>Atgal Spausdinimo versija

Meras 
Mero darbotvarkė 
        
 
 DARIUS JASAITIS
  

 

 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 6364
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 42