NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93121, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Renginiai
Prakalbintos jūros dovanos Vytauto J. Kavaliausko parodoje „Skulptūros“

Neringos muziejai maloniai kviečia pamario gyventojus ir svečius į menininko Vytauto J. Kavaliausko medžio skulptūrų parodos „Skulptūros“ šventinį atidarymą, kuris vyks gegužės 5 d. 17 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Nida).

Ši paroda, tokiu lakonišku ir simboliniu pavadinimu, kvies visus įsiklausyti į jūros dovanų – „laiškų“ eilutes, įrėžtas medžio kūne, kurias skulptorius jautriai ir sąmojingai bando mums iššifruoti. Visos skulptūros, kurias išvysite parodoje, sukurtos ypatingo dueto – jūros ir Vytauto J. Kavaliausko rankų.

Neringoje gyvenantis Vytautas Juozas Kavaliauskas pasirinko savitą kūrybos kelią: vaikšto jūros pakrante ir renka po audrų į krantą išmestus medžio gabalus – savotiškus „laiškus“. Jų keliones ir istorijas liudija randai, lūžiai, gilios raukšlės, nugludintos formos – užkoduotos „laiško“ eilutės.

Vėliau, ilgai žvelgdamas į kiekvieno jūros padovanoto medžio kūną, panirdamas į bendravimą su juo, kūrėjas bando perskaityti atplukdytą žinią: vietomis atsargiai nuimdamas apnašas, tobulindamas jūros druskos prisodrintą medžio „rūbą“. Kartais jūros „laiškų“ formos modeliuojamos, kartais paliekamos pirmapradės, taip bandant atskleisti „pamatytą“ skulptūros visumą, jos prigimtį, spalvas, tekstūros grožį ir įvairovę.Atgal Spausdinimo versija

Meras 
Mero darbotvarkė 
        
 
 DARIUS JASAITIS
  

 

 
 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-06-06 Šiandien apsilankė: 993
Iš viso apsilankė: 6353980 Dabar naršo: 87