mobile menu toggle Pradžia

Pasodintas Švyturių metus atminsiantis miškelis

Pasodintas Švyturių metus atminsiantis miškelis

Neringoje vykusio miškasodžio metu keli šimtai talkininkų pasodino daugiau nei septynis tūkstančius paprastųjų pušaičių.

Švyturių metams paminėti skirti miško sodinimo (atkūrimo) darbai vyko Juodkrantės girininkijoje, teritorijoje greta Alksnynės gynybinio komplekso.

Gausiai susirinkusius miškasodžio dalyvius sveikino Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Valstybinių miškų urėdijos generalinius direktorius Valdas Kaubrė, Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Raimundas Daubaras.  

Kaip teisingai sodinti pušelių sodmenis, kad šie kuo geriau prigytų, talkininkams pasakojo Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio darbuotojai: „Svarbiausia, kad ne šaknimis į viršų ir ne per giliai“.

Kretingos regioninio padalinio miškininkai pasirūpino gražios tradicijos tęstinumu. Tęsiant Kuršių nerijos miškus sodinusių vokiečių miškininkų papročius, sodinamo miško kampuose buvo pasodintos juodosios pušys. Anuomet šios pušys buvo sodinamos plotų kampuose kaip natūralūs ženklai – riboženkliai. Tad ir šventinio miškasodžio metu pasodintos juodosios pušys kaip švyturiai rodys naujojo miškelio ribas ir plotą. Kiekviena kampe pasodinta pušis simbolizuoja Neringos savivaldą, bendruomenę, kultūrą ir miškus (gamtą).

Apsodinti kiek daugiau nei tris hektarus Kuršių nerijos ploto prireikė vos kelių valandų.