NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Sudaromas neprižiūrimų statinių sąrašas

Neringos savivaldybės administracija šiuo metu sudaro neprižiūrėtų (apleistų) statinių sąrašą, kuriame esantiems objektams bus siūloma taikyti maksimalų tarifą nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės.

Neringos savivaldybės taryba neprižiūrėtų (apleistų) statinių sąrašą tvirtina kasmet. Praėjusiais metais šiame sąraše buvo įtraukti dvidešimt penki statiniai, o 2016-aisiais – septyniolika.

Planuojama, kad šiais metais neprižiūrimų (apleistų) statinių sąrašas bus teikiamas tvirtinti spalio mėnesį vyksiančio tarybos posėdžio metu. Apie tai, kad statiniai yra įtraukiami į neprižiūrimų (apleistų) statinių sąrašą, kuriame esantiems objektams bus taikomas maksimalus 3 procentų nekilnojamojo turto mokestis, šiuo metu yra informuojami jų savininkai. Šiuo metu sudaromame sąraše yra apie 30 objektų.

Šis skaičius gali mažėti, jei objektų savininkai iki rugsėjo 10-osios Neringos savivaldybės administracijai pateiks duomenis, įrodančius, kad statiniai neatitinka neprižiūrėtiems objektams taikomų kriterijų, arba dokumentus, įrodančius, kad esamą statinių būklę ar statinių naudojimą ne pagal paskirtį sąlygoja tam tikros aplinkybės. Pavyzdžiui, jei kompetentingos institucijos sprendimu yra nustatytas apribojimas disponuoti sąraše nurodytu nekilnojamuoju turtu. Arba kai turtu negalima naudotis ar jį valdyti dėl teisėsaugos institucijų atliekamo tyrimo ar sprendimo byloje, susijusioje su šiuo nekilnojamuoju turtu, įsiteisėjimu. Jei dėl trečiųjų asmenų neteisėtų veiksmų nekilnojamasis turtas buvo suniokotas ir šis faktas konstatuotas kompetentingos institucijos išvadose ir nuo įvykio praėjo mažiau nei šeši mėnesiai. Objektas iš sąrašo taip pat galėtų būti išbrauktas, jei nekilnojamojo turto savininkas arba naudotojas atliko turto tvarkymo veiksmus, kurie iš esmės pagerino statinio būklę, ar pastatą naudoja pagal paskirtį  ir tai užfiksuota atitinkamuose dokumentuose (projektavimo, darbų atlikimo sutartyse, registro centro pažymoje ir kt.), bei kai turtas buvo įsigytas ne ankščiau kaip prieš šešis mėnesius iki šio objekto įtraukimo į sąrašą dienos.

Vykdyti statinių naudojimo priežiūrą Neringos savivaldybę įpareigoja Lietuvos Respublikos statybos įstatymas. 

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.