NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Rudenį Neringoje lydi – kino vakarai, kūrybiniai susitikimai ir iššūkiai

Pirmosios rugsėjo dienos Neringoje džiugina ne tik saulėtomis dienomis ir įšilusia jūra, bet ir išskirtiniais renginiais bei susitikimais.

Į trumpametražių filmų vakarus artėjančias dvi savaites kviečia šiuo metu Neringoje vykstančios Europos studentų filmų dirbtuvės „Vasaros Media Studija“. Dvidešimtmetį skaičiuojantis festivalis kviečia išvysti per visą savo gyvavimo istoriją sukurtus filmus, kuriuose svarbius vaidmenis atliko ne tik Kuršių nerijos gamta, patys studentai, bet ir vietos gyventojai. Iki rugsėjo 13-osios filmų peržiūros vyks Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro koncertų salėje ar lauko estradoje (kiekvieną dieną 20 val), o rugsėjo 14-ąją bus galima išvysti šiais metais sukurtus filmus.

Kūrybinio įkvėpimo jau daugiau nei keturis dešimtmečius Neringoje semiasi šalies fotografai, šią savaitę susitinkantys Nidoje vykstančiame seminare (rugsėjo 4-9 dienomis), kuris džiugaus šurmulio pripildys ir gyvenvietes viešąsias erdves – vyks projekcinių vakarai, parodų pristatymai, kūrybiniai susitikimai.

Pirmąją rugsėjo savaitę prasideda ir tarptautinė kūrybinė tapybos laboratorija (rugsėjo 4-14 dienomis), tęsianti ekspresionistines „Brücke“ kartos tradicijas, kurios prieš šimtmetį šį kraštą garsino kaip tapytojų rojų. Tapytojo Sauliaus Kruopio organizuojamas pleneras šiais metais kūrybinį tiltą tiesa tarp Neringos ir Ukrainos, o kūrėjus savo žvilgsnius kviečia nukreipti į Nidos prieplauką. 

Artėjantį savaitgalį į Neringą sugrįžta tradicinis Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo organizuojamas renginys „Zavišinės“ (rugsėjo 7-8 dienomis), paskelbsiantis 2017-ųjų metų geriausio architektūrinio kūrinio nominantą, kviesiantis į architekto Leonardo Vaičio kūrybos parodą ir knygos pristatymą.

Rugsėjo 7-8 dienomis taip pat vyks LR buriavimo čempionatas, kelis šimtus dalyvių į Neringą sukviesiančios orientavimosi sporto varžybos „Neringos taurė“, vietos teniso entuziastų organizuojamas lauko teniso turnyras „Rudens taurė“. Neringos muziejai organizuos mokslinę konferenciją Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui atminti.

Rugsėjo 8-oji skambės baigiamaisiais XX kamerinės muzikos festivalio ,,,Kuršių nerija 2018“ akordais. Aštuntoji festivalio programa pristatys Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių muziką (19.00 val. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia (Pamario g. 43).  

Rugsėjo 14-15 dienomis vyks šalies intelektualus diskusijai subursiantis Nidos forumas „Europos migrena“.

Rugsėjo 20-ąją bus pagerbtas prancūzų karių, prisidėjusių prie Kuršių nerijos kraštovaizdžio formavimo, atminimas – Prancūzų ambasados Lietuvoje iniciatyva bus atidengtas memorialinis suoliukas-skulptūrinė kompozicija. Istoriniai šaltiniai liudija, kad 1916-aisiais Mirties slėnyje buvo prancūzų karo belaisvių stovykla. Prancūzai kasdien atžygiuodavo į Purvynę ir nukasdavo kopą – taip darė vietą statyboms. Meninį suoliuką su įrašu planuojama statyti greta tako, vedančio link Saulės laikrodžio. Priešais siūlomą vietą atsiskleidžia Mirties slėnio panorama.

Ypatingai gausu renginių sąrašu išsiskirs rugsėjo 22-oji. Planuojama, kad šią dieną į Neringą užsuks Švyturių ralio dalyviai, Preiloje vyks šeimų sporto šventė, o Kuršių nerijos pajūrį nusagstys šimtai renginio „Coastline Trek’18: Klaipėda with Gjensidige“ žygeivių, kuriems organizatoriai paruošė penkias skirtingo ilgio trasas. Šią dieną suliepsnos ir visą vasarą Juodkrantės Gintaro įlanką puošusios nendrinės skulptūros, o įspūdingą reginį lydės muzikinė mitologinė drama „Dūšelė“ (A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“).

Neringos turizmo paslaugų teikėjai jau ruošiasi rugsėjo 27-ajai – Pasaulinei turizmo dienai, o rugsėjo 29-ąją Nidos gyvenvietė priklausys tarptautinio Nidos pusės maratono bėgimo dalyviams. Rugsėjo 29-ąją koncertinę programą pristatys Klaipėdos choras ,,Aukuras“ (vadovas A. Vildžiūnas) bei Rokas ir Sonata Zubovai (18 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras ,,Agila“ (Taikos g. 4).

Spalio mėnesio ryškiausi renginiai – tradicinė burinių jachtų „Paršelio“ regata (spalio 12-14 dienomis) bei bėgimo varžybos  „Trail Kuršių nerija“  (spalio 20-ąją).

Lapkričio mėnesį lydės Neringos miesto šventei skirti renginiai, šiais metais kviesiantys paminėti ir 175-ąją Preilos gyvenvietės sukaktį, na o gruodį kurortas ir vėl džiugins tikrai ypatingomis šventinėmis šviesomis bei didžiosioms metų šventėms skirta renginių programa.

Informacija apie artimiausius renginius Neringoje>>>

 

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.