NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Renginiai
Raganų kalno medinių skulptūrų atnaujinimo simpoziumas

Medžio skulptorių simpoziumas ,,Raganų kalnas 2018"
rugsėjo 23-30 d. Juodkrantėje Raganų kalne
Organizatorius - Neringos muziejai

Juodkrantėje vienas labiausiai lankytinų ir mėgiamų vietų yra unikalus Raganų kalno medinių skulptūrų muziejus, kur karaliauja velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai, atveriantys lankytojams šios vietos gamtinę-mistinę dvasią.

Nuo rugsėjo 23 d. iki 30 d. į Juodkrantę susirinkę tautodailininkai ir šiais metais atliks Raganų kalno skulptūrų atnaujinimo darbus, kurių metu turėtų būti sutvarkyta kelios dešimtys labiausiai nuo aplinkos poveikio nukentėjusių medinių skulptūrų.

1979 m. buvo suformuotas rekreacinis takas su medžio skulptūromis, įkūnijančiomis populiarius folkloro personažus - raganas ir velnius. Tokios ekspozicios idėją inspiravo siekis atgaivinti miško parko su pasivaikščiojimo takais atmosferą, kuri buvo svarbi formuojant Juodkrantės kurortą XIX a. antroje pusėje.

Ketvirtą dešimtį Neringos svečius džiuginantis ir intriguojantis Raganų kalno ansamblis buvo ne kartą papildomas ir atnaujinamas. 2002 m. dalis drėgno klimato sąlygų neatlaikiusių skulptūrų buvo pakeistos naujomis, o kasmet organizuojami medžio drožėjų simpoziumai leidžia restauruoti labiausiai pažeistas skulptūras.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras   
Mero darbotvarkė
 
        
 
            DARIUS JASAITIS
 


 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.