NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Pradedama Taikos gatvės Nidoje rekonstrukcija

Kitą savaitę prasidės Taikos gatvės Nidoje rekonstrukcijos darbai -  atsižvelgiant į viešųjų pirkimų procedūras rangos darbų sutartį Neringos savivaldybės administracija pasirašė su UAB „AKORDAS 1“.

Pradedama rekonstruoti Taikos gatvė yra viena pagrindinių Nidos gatvių, kuria vyksta intensyvus eismas – važiuoja atvykstantys/išvykstantys autobusai, lengvieji automobiliai, dviratininkai bei pėstieji keliauja jūros link ir pan. Taikos gatve keliauja ir visi, norintys aplankyti vieną lankomiausių vakarų regiono objektų – Parnidžio kopą. Taip pat tokius lankytinus objektus kaip Nidos sklandymo mokyklos vieta, Nidos švyturys/Urbo kalnas.

Planuojamos rekonstruoti gatvės atkarpos ilgis - 1,72 km. Ties Neringos savivaldybės pastatu rekonstrukcijos projekto sprendiniai jungiasi su jau parengtu Nidos visuomeninio centro sutvarkymo projektu.

Prasideda paruošiamieji darbai
Paruošiamuosius gatvės rekonstrukcijos darbus planuojama pradėti artėjantį antradienį, birželio 2-ąją, atkarpoje nuo krašto kelio (trečiojo įvažiavimo į Nidą) iki įvažiavimo į E. A. Jonušo gatvę. Darbų metu šioje gatvės atkarpoje eismas bus stabdomas.

Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą ir komfortą judant, rekonstruojant gatvę bus įgyvendinti sprendiniai, atskiriantys motorinių eismo priemonių, dviratininkų ir pėsčiųjų srautus. Dešinėje gatvės pusėje, atskirtas nuo važiuojamosios dalies bortu, numatomas 2,5 m pločio dvipusis dviračių takas, o kairėje pusėje, už žalios juostos, projektuojamas pėstiesiems skirtas 1,2-3,0 m pločio takas. Pėsčiųjų tako atkarpa valstybinio miško teritorijoje yra remontuojama pakeičiant dangos konstrukciją, bet nekeičiant esamo tako ribų. Iš viso trasoje numatoma įrengti 11 poilsio aikštelių su suoliukais, šiukšliadėžėmis, skirtingos spalvos trinkelių intarpais bei kitais mažosios architektūros elementais

Takai ir šaligatviai pritaikomi specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Gatvės trasoje  yra reljefo šuolis – kopagūbris. Siekiant nenukasti kopagūbrio, jo įveikimui bus įrengtas visus metus veikiantis keltuvas.

Gatvė numatoma dviejų eismo juostų, 6,0 m pločio ir 7,0 m pločio (įskaitant ir dviračių juostas), atnaujinama asfalto dangos konstrukcija visoje tvarkomos gatvės atkarpoje. Taip pat numatoma atnaujinti gatvės ir pėsčiųjų takų apšvietimą.

Rekonstrukcijai skirtas papildomas finansavimas
Taikos gatvei rekonstruoti reikalingos lėšos – 1 milijonas eurų numatytos 2020 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezerve valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti. Papildomas finansavimas, siekiantis 1, 5 mln. eurų, skirtas paskirstant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšas atrankos komisijos atrinktiems pėsčiųjų ir dviračių takams bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti.

Rangos darbų sutarties vertė – 3385470,36 eurų. Darbų atlikimo terminas – 16 mėnesių.

 

 

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 

        
 
         
 

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.