NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Neringos savivaldybės interneto svetainė netrukus bus atjauninta. Nors naujoji svetainė dar neveikia visu pajėgumu, kviečiame pasižvalgyti čia

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 665, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

Pradžia
Naujienos
Mero premija fotomeninkui skirta a. a. Vaclovui Straukui

Šiais metais fotomeninko premija komisijos narių bei mero sprendimu buvo skirta a. a. Vaclovui Straukui – ji atiteks jo našlei Emai Straukienei. Ši premija kūrėjui skirta už pagrindinius kūrybos ciklus „Pamario motyvai“ (1972 m.) ir “Kopos“ (1975 m.), kuriuose įamžinta stulbinanti Neringos gamta bei pamario žmonių gyvenimas.

Neringos mero premija fotomeninkui yra skiriama jau 5-ąjį kartą. Šiais metais pretendavo net 7 kandidatai, tarp kurių be nugalėtojo buvo ir Tadas Kazakevičius bei jo fotografinė serija „Tarp dviejų krantų“ – joje analizuojama Kuršių nerijos gyventojų ir jų aplinkybių santykis vizualiniu, istoriniu bei jausminiu aspektais, taip pat Marija Šileikaitė Čičirškienė – už fotografijų seriją „33 rugsėjai. Nida“ ir už daugiau nei 30 metų kūrybą Nidoje, krašto kultūrinio identiteto atskleidimą, viešinimą. Tarp kandidatų taip pat buvo Gintautas Trimakas - už seriją „Išėjimai“, Remigijus Treigys – už nuoseklų kūrybinį braižą, metaforiškai kalbantį apie pajūrio ir pamario landšafto specifiką bei įtaigiai perinterpretuojančią pajūrio atmosferą savo sukurtoje fotografinės plastikos kalboje. Valentino Pečinino kandidatūra – už fotografijos seriją „Nida-tekančio smėlio šalis“ ir Ričardo Dailidės – už viso gyvenimo kūrybinę veiklą. 

Paraiškas premijai gauti galėjo teikti Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai ar kiti fotografijos kūrėjai, turintys meno kūrėjo statusą, už reikšmingą kūrinį ar kūrinių ciklą, kuriame analizuojamos, dokumentuojamos ar interpretuojamos Kuršių nerijos temos ir objektai. Paraiškas vertina mero potvarkiu sudaryta komisija. Premija skiriama mero potvarkiu, atsižvelgiant į šiam tikslui sudarytos komisijos vertinimą ir protokoliniu nutarimu įformintas rekomendacijas.

Ankstesnės mero premijos, skirtos fotomeninkui, buvo suteiktos Vitalijui Butyrinui, Alvydui Lukiui, Aleksandrui Ostašenkovui bei Kazimierui Mizgiriui.

 Atgal Spausdinimo versija
 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.