NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

Pradžia
ES projektai


Parengti preliminarūs projekto „Automobilių statymas tampa išmanus“ sprendiniai

Neringos savivaldybė įgyvendina projektą, kuriuo bus sprendžiamos automobilių statymo problemos bei skatinamas įvairių transporto priemonių rūšys. Patobulinta ir skaitmenizuota automobilių parkavimo sistema, skatinanti tvarią raidą bei įvairiarūšio transporto naudojimą Pietų Baltijos regione – toks  įgyvendinamo Neringos savivaldybės „Automobilių statymas tampa išmanus“ (angl. k. „Parking gets smart“) tikslas. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Lenkijos, Švedijos, Vokietijos bei Lietuvos.

Gruodžio 10-11 dienomis Heringsdorfo savivaldybėje (Vokietijoje) vykusiame projekto partnerių susitikime buvo pristatyti pilotinių investicijų koncepcijos, kurias vertino darnaus judumo ir  ekspertai, kurie pristatė ir geruosius egzistuojančius pavyzdžius automobilių statymo valdymo srityje. Susitikimo metu Heringsdorfo savivaldybės atstovais pasidalijo automobilių statymo valdymo patirtimi. Kaip ir dauguma kurortinių vietovių, didžiausi iššūkiai  automobilių srautų valdymo srityje susiję  su vasaros sezonu intensyvumu, kai atvyksta didžioji dalis kurortų svečių. Dauguma apgyvendinimo įstaigų automobilio statymo paslaugą teikia kaip papildomą, tačiau tai neišsprendžia automobilių statymo problemų vasaros laikotarpiu. Šiuo metu taikoma praktika, kad iki 30 min atvykęs svečias gali išsikrauti daiktus, o po to automobilis turi būti pastatytas tik numatytose automobilių statymo aikštelėse. Šiuo metu automobilių statymo kainos priklausomai nuo aikštelės svyruoja nuo  5 iki 14 Eur už parą, įskaitant ir žiemos sezoną. Viešose savivaldybės automobilių stovėjimo aikštelėse atskaityti už automobilio stovėjimą tik grynaisiais.

 

Nuotraukos iš Heringsdorfo savivaldybės planuojamos pilotinės investicijos vietos

Projekto lėšomis šie sprendimai planuojami Nidos gyvenvietėje -  šiuo metu mokamose automobilių statymo aikštelėse. Projekto metu bus sukurtos priemonės, suteikiančios vartotojui ne tik daugiau būdų atsiskaityti už paslaugas, bet ir informaciją apie galimybes pastatyti automobilį tam tikroje aikštelėje (pavyzdžiui, mobiliųjų aplikacijų pagalba). Taip pat tikimasi, kad įgyvendinant projekto bei bendradarbiaujant su verslo atstovais bei bendruomene, bus kuriamos papildomos paslaugos, skatinančios rinktis keliavimo būdą ne asmeniniu automobiliu, o pavyzdžiui, suteikiant informaciją apie dviračių nuomos vietas, viešojo transporto stoteles ir pan. Planuojama, kad parengtos koncepcijos sprendiniai bus pradėti įgyvendinti 2020 metais.

 

Heringsdorfo savivaldybės nuotraukos

 

Neringos savivaldybės administracijos dalis projekte – 195 tūkst. Eur, 85% proc. šios sumos skirta iš Europos regioninės plėtros fondo, 15 % – savivaldybės biudžeto lėšos. Daugiau informacijos apie projektą suteiks Neringos savivaldybės administracijos Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vedėja Vilma Kavaliova, tel. 8 (469) 51259, el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt.

Šis pranešimas parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio pranešimo turinį atsako Neringos savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

 

 

 

 Paskutinis atnaujinimas: 2020-01-02 08:39:48
 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.