NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
ES investicijos - Neringos dviračių ir pėsčiųjų tako rekonstrukcijai

Neringos kurorto planuose – dar vieno pėsčiųjų ir dviračių tako atnaujinimas. Įgyvendinant darnaus judumo priemones numatoma tvarkyti palei pajūrio apsauginį kopagūbrį einantį taką, jungiantį  Nidos pietinį ir  centrinį paplūdimius.

Neringos savivaldybės administracija pradeda įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Dviračių ir pėsčiųjų takų rekonstrukcija Neringoje“. Projektu siekiama pagerinti kasdienį susisiekimą dviračiais ir pėsčiomis bei prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo, kurorto plėtros, aktyvesnio ir sveikesnio gyvenimo būdo skatinimo.

Numatomas tvarkyti 1, 7 km ilgio takas yra itin populiarus tarp į paplūdimius pėsčiomis ar dviračiais traukiančių vasarotojų bei pasivaikščiojimų mėgėjų. Esamas tako plotis nebeatitinka juo besinaudojančių žmonių srauto. Be to, tako danga yra susidėvėjusi ir nereprezentatyvi, iškilnota šalia augančių medžių šaknų.

Šio tako sutvarkymas numatytas Neringos savivaldybės darnaus judumo strateginiame plane, į kurio sprendinius atsižvelgta rengiant rekonstravimo techninį projektą. Sutvarkytas takas bus integruotas į esamą dviračių takų tinklą.

Rekonstrukcijos metu bus ne tik atnaujinta esama asfalto danga, bet ir įgyvendintos eismo saugumo priemonės.  Rekonstrukcijos projektas parengtas taip, kad žmonės su negalia galėtų laisvai ir saugiai judėti.

Tako sutvarkymo darbai vyks dviem etapais. ES lėšomis bus rekonstruota I etapo pėsčiųjų ir dviračių tako atkarpa, siekianti 0,8 km.  Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšomis bus įgyvendinami antrojo etapo darbai – rekonstruota likusi 0,9 km tako atkarpa.

Šiuo metu vyksta rekonstrukcijos darbų viešojo pirkimo procedūros. ES lėšomis finansuojamą projektą numatoma įgyvendinti bei užbaigti abiejų etapų darbus iki šių metų pabaigos.

Bendras projekto biudžetas siekia 174 285,79 Eur, iš jų – 114 491,00 Eur Europos Sąjungos, 39 590,50 Eur Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir 20 204,29 Eur Neringos savivaldybės biudžeto lėšos.

Daugiau informacijos apie projektą suteiks Neringos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo ir statybos skyriaus vedėjas Dainius Skirius, tel. (8 469) 52 271, el. p. dainius.skirius@neringa.lt, ir Verslo ir strateginės plėtros skyriaus vedėja Vilma Kavaliova, tel. 8 (469) 51 259, el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt.

 Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 

        
 
         
 

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.