NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Nidos prieplaukos pastatas – geriausias 2019 metų rekreacinės architektūros kūrinys

Rekonstruotas Nidos prieplaukos pastatas išrinktas geriausiu 2019 metų rekreacinės architektūros kūriniu.

Lietuvos architektų sąjungos skelbiamo konkurso metu buvo renkamas 2019-aisiais metais realizuotas geriausias rekreacinės paskirties, visuomenei atviras architektūrinis, landšaftinis, urbanistinis kūrinys, pabrėžiantis vietos tapatumą bei kuriantis kultūrinę reikšmę ir socialinę vertę.

Konkursui iš viso buvo nominuota 11 praėjusiais metais realizuotų objektų iš 8 šalies miestų ir vietovių –  Neringos, Vilniaus, Obuolių salos, Kalvarijos, Radiškio, Klaipėdos, Birštono ir Panevėžio.

Tradiciškai konkurso laureatas paskelbtas Neringoje vykusių „Zavišinių“ metu. Jau daugiau nei du dešimtmečius vykstantį renginį organizuoja konkurso partneris – Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas.

Geriausiu 2019 metų rekreacinės architektūros kūriniu pripažinta Nidos prieplauka – modernistinis pastatas, pastatytas 1976 metais pagal architekto Alfredo Paulausko projektą. 2013-aisiais pastatas įregistruotas į Kultūros paveldo registrą. Nuo 2003-ųjų skirtingais metais pastatui buvo neatpažįstamai pakenkta. Rekonstrukcijos projektu buvo atkurtos pastato vertingosios savybės: medžio, atviro betono, stiklo plokštumų, tūrinė erdvinė kompozicija, atgaivintas pastato siluetas. Sukurtos naujos maitinimo ir laivybos funkcijos. Rekonstrukcijos autoriai –  Gintautas Vieversys, Adomas Šablevičius, Eglė Buikaitė.

Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo organizuojamo renginio metu taip pat įteiktas apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje, atitekęs architektei Laimai Šliogerienei.

Parengta pagal Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo informaciją,
https://www.facebook.com/zavisosfondas/Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 

        
 
         
 

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.