NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Neringos savivaldybės interneto svetainė netrukus bus atjauninta. Nors naujoji svetainė dar neveikia visu pajėgumu, kviečiame pasižvalgyti čia

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 665, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Su nacionalinės valdžios atstovais aptartos Neringos kultūros sektoriaus aktualijos

Šį savaitgalį Neringos savivaldybės tarybos posėdžių salėje Neringos savivaldybės vadovybė, savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, jaunimo ir sporto komiteto nariai kartu su LR kultūros ministru Simonu Kairiu bei jo komanda, kai kurių valstybinių kultūros įstaigų vadovais, o taip pat Seimo Kultūros komiteto nariais Vytautu Kernagiu ir Kristijonu Bartoševičiumi aptarė šio krašto kultūros sektoriaus aktualijas ir plėtros galimybes.

Neringos vicemeras Narūnas Lendraitis pristatė įžvalgas apie Neringos kultūros sektoriaus transformacijas savivaldybės strateginės plėtros kontekste, poveikį socialinei ekonominei kurorto raidai. Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorė Aušra Fesser detalizavo KNNP direkcijos vaidmenį, saugant teritorijos gamtą, materialųjį ir nematerialųjį kultūros paveldą, taip pat kalbėjo apie direkcijos ryšius su tarptautinėmis organizacijomis, vietos savivalda, bendruomenėmis bei planuojamo lankytojų centro Juodkrantėje poreikį bei naudą. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė skaitė pranešimą apie Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ naujų veiklų perspektyvas kino bei profesionalaus scenos meno kontekste, taip pat pristatė šį centrą, kaip  savivaldybės viešąjį ir privatųjį sektorių apimančių rezidencijų programos kūrėją bei koordinatorių.

Svečiai iš „Lewben Art Foundation“ – direktorė Ugnė Bužinskaitė ir architektas Audrius Ambrasas – supažindino su ambicinga ir daug pokyčių kultūrinėje Neringos plotmėje žadančia idėja, t. y. daugiafunkcinio, visuomenei skirto kultūros ir edukacijos centro, kuriame būtų pristatomi ne tik šiuolaikiniai menai, bet ir Nidos dailininkų kolonijos kūrybinis palikimas, įkūrimu.

Šeiko šokio teatro prodiuserė Goda Giedraitytė ir meno vadovė Agnija Šeiko kalbėjo ir kvietė diskusijai apie regioninio šokio teatro strateginę situaciją ir perspektyvas. Linas Kontrimas, Lietuvos kultūros sostinės ambasadorius, šių metų rudenį vyksiančios konferencijos „Lietuvos kaita per kultūrą: kokią šalį norime matyti 2030?“ iniciatorius, trumpai detalizavo būsimos konferencijos turinį bei siekius, pabrėždamas, kad konferencija yra skirta ilgalaikės Neringos meno ir mokslo rezidencijų programos parengimui, o joje dalyvausiantys mokslininkai, kultūros politikai, vadybininkai ir menininkai gvildens Neringos ir visos Lietuvos kūrybinių galimybių temas.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas, taip pat Neringos - Lietuvos kultūros sostinės - ambasadorius Jonas Sakalauskas kalbėjo apie Neringos savivaldybės strateginę partnerystę su Klaipėdos miesto profesionalaus scenos meno įstaigomis bei Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, akcentavo būtinybę ruoštis naujajam ES paramos etapui ir kartu su partneriais ruošti konkrečius projektus, nes susitikime pristatytų ambicijų įgyvendinimui valstybinio ir savivaldybių finansavimo tikrai nepakaks.

Visos šios temos buvo atidžiai išklausytos, sulaukta nacionalinės valdžios atstovų palaikymo ir skatinimo toliau plėtoti prasmingas idėjas bei tikslus, kartu ieškoti bendradarbiavimo ir įgyvendinimo galimybių, kad šio regiono kūrybos meninė vertė augtų, plistų ir būtų dar labiau žinoma bei matoma Lietuvoje ir pasaulyje.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 
   

                 Stiliaus vadovas

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.