NERINGOS
SAVIVALDYBĖ
Spausdinti
 

Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Taikos g. 2, LT-93123, Neringa, tel. (8 469) 52 234, faks. (8 469) 52 572. 
El. paštas meras@neringa.lt  administracija@neringa.lt  Juridinių asmenų registras, įstaigos kodas 188754378.


Prisijungimas gyventojams
Naujienų prenumerata
Įrašykite savo el.pašto adresą


 

 
 
Pradžia
Naujienos
Dviračių žygiu paminėta bendradarbiavimo diena

Paskutinįjį rugsėjo savaitgalį Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ kartu su 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programa ir projekto partneriu – nacionaliniu parku „Kuršskaja kosa“ – suorganizavo dviračių žygį „Du partneriai, du maršrutai – vienas tikslas“, kuriuo pabrėžta bendradarbiavimo per sieną svarba gaisrų prevencijos ir gesinimo srityse. Žygis alsavo šventės dvasia, nes jo metu taip pat buvo paminėta ir Europos bendradarbiavimo diena bei programos „Interreg“ 30 metų jubiliejus.

Lietuvos ir Rusijos siena vis dar uždaryta dėl COVID-19 pandemijos, todėl dalyviai Lietuvoje ir Rusijoje pradėjo žygį savo šalyse ir virtualiai susitiko prieš startą bei atvykus prie pasienio – finiše. Lietuvos dalies žygeiviai startavo nuo Preilos bibliotekos (buvusios mokyklos) pastato. Ši starto vieta buvo pasirinka siekiant atkreipti dėmesį į Kuršių nerijos kultūros paveldo objektų svarbą bei pastangas juos išsaugoti ir restauruoti. Artimiausiu metu tikimasi, jog bus baigtos viešųjų pirkimų procedūros bei sudaryta sutartis dėl Preilos bibliotekos tvarkybos ir remonto darbų atlikimo. Planuojama, kad šis objektas taps ne tik svečių, bet ir vietos bendruomenės traukos tašku, kuriame bus puoselėjama Kuršių nerijos istorinė atmintis ir tradicijos, organizuojamos kultūrinės bei bendruomeninės veiklos.

Tolesnė žygio trasa vedė dviračiu taku, kur buvo galima grožėtis išskirtine ir jau rudenėjančia Kuršių nerijos gamta. Dalis žygeivių prisijungė Nidoje ir visa komanda – daugiau nei 30 dalyvių – tęsė žygį pamariu, Urbo kalno takeliais ir uždarytu regioninio kelio ruožu iki Lietuvos–Rusijos pasienio. Bendras surengto žygio trasos ilgis siekė 14 km. Pasienyje ne tik laukė nuotolinis susitikimas su projekto partnerio atstovais, pozityvios emocijos, bet ir 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos dovanos, praversiančios ir kituose pėsčiųjų ir dviračių žygiuose. Kitais metais taip pat planuojama surengti dviračių žygį, į kurį bus kviečiami ne tik Biudžetinės įstaigos „Paslaugos Neringai“ darbuotojai, bet ir kurorto bendruomenės nariai bei svečiai. Šis žygis tik įrodė, kad dalyvavimui amžius ne kliūtis – jauniausiam žygio dalyviui – vos penkeri, o vyriausiam – per septyniasdešimt metų, tad svarbiausia gera nuotaika ir pozityvios emocijos.

Dviračių žygis buvo surengtas įgyvendinant projektą „Kuršių nerija: kova su gaisrais“, kurio tikslas – stiprinti priešgaisrinę saugą ir efektyviau reaguoti į gaisrus bei nelaimes visoje Kuršių nerijoje. Įgyvendinant projektą kartu su nacionaliniu parku „Kuršskaja kosa“ bus organizuojami bendri mokymai ir pratybos, įsigyjama moderni įranga bei technika, parengtas bendras veiksmų planas.

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Vilma Kavaliova, projekto koordinatorė (el. p. vilma.kavaliova@neringa.lt, tel. +370 615 89589).
Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Biudžetinė įstaiga „Paslaugos Neringai“ ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.Atgal Spausdinimo versija
 

Meras Darius Jasaitis  
Mero darbotvarkė
 
 

        
 
         
 

 

 

© Neringos savivaldybė
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.